Üzleti innováció a javából: nagy befektetést szerzett egy magyar fintech cég
A magyar B2B fintech szolgáltató bejelentette, hogy 12 millió eurós Series A finanszírozási kört zárt
A magyar B2B fintech szolgáltató PastPay 12 millió eurós Series A finanszírozási kört zárt, olvasható a Forbes.hu-nak is eljuttatott közleményükben. A Balog Ádám korábbi MNB-alelnök, MKB-vezér nevével fémjelzett Platina Capital által vezetett befektetési kör számos pénzügyi intézmény és neves magánbefektető közreműködésével zajlott: az MBH Fintechlab, az Advance Global Capital, a Quantic Financial Solutions, a Balogh Petya által fémjelzett STRT és a BNL Start Partners-, illetve olyan neves magánbefektetők is csatlakoztak, mint az amerikai unikornis-alapító Jared Schrieber, vagy az európai tech-lender piac egyik legismertebb alakja, Mark Ransford.
Mire használják a befektetést? A közel 5 milliárd forintos finanszírozási kör célja, hogy felgyorsítsa a PastPay üzletfejlesztését. Ez egy kétlépcsős stratégia keretében valósul meg: egyfelől a termékfejlesztésen lesz a fókusz, másfelől kibővítik a finanszírozási szolgáltatásokat. A magyar fintech jelenleg a közép- és kelet-európai régióban működik a legaktívabban, beleértve Magyarországot, Németországot, Lengyelországot, Csehországot, Olaszországot, Szlovákiát és Romániát, de tervezik a piacszerzést további európai országokban is.
Miért fontos ez? A fintech indulása óta már több, mint 170 kereskedőnél elérhető a PastPay Buy Now Pay Later fizetési mód, köztük a MediaMarkt-nál vagy a Cerbona-nál. A céges vásárlók pedig már 15 000 alkalommal vásároltak halasztott fizetéssel. Ezzel a PastPay több, mint 33 millió euró összegű finanszírozást biztosított kkv-k számára az Európai Unióban, segítve a vállalkozások növekedését és pénzügyi stabilitását. A jelentős tőkebevonás eredményeként, a PastPay jó helyzetben van ahhoz, hogy tovább növekedjen és sikeresen elterjessze B2B Buy Now Pay Later szolgáltatását egész Európában, írták a közleményben.
Kontextus. A PastPay az MNB által szabályozott B2B (vállalatok közötti) finanszírozási szolgáltatóként a közép- és kelet-európai régióban nyújt B2B halasztott fizetést, azaz Buy Now Pay Later-t. A halasztott fizetési mód segítségével a kereskedő 15-90 napos meghosszabbított fizetési határidőt nyújthat céges vásárlóinak, miközben ő rögtön a megrendelés teljesítése után megkapja a számla ellenértékét. Ezzel mindkét fél jól jár: a céges vevő gyorsabban tud növekedni, mivel nagyobb mennyiségben és gyakrabban tud vásárolni, ami a kereskedő oldalán pedig árbevétel növekedésként jelenik meg. (Forbes)
***
Kapcsolódó olvasnivalók az Üzleti innováció és üzletfejlesztés blogon
Barion üzletfejlesztés - Újdonságok a fizetési rendszerben >>>
Pénzeső - Elindult a Impact Ventures III. nevet viselő tőkealap >>>
Innováció és emberi kapcsolatok - Ezek a legfontosabbak a Z generációnak egy munkahelyen >>>
Hogyan kell okosan kiszállni egy startupból? - Kevin Ryan, a TechCrunchnak nyilatkozott >>>
***
Még több üzleti innováció és banki üzletfejlesztés a TechWorld Portálon
Innovatív bank – tovább terjeszkedne a legnagyobb neobank >>>
Fintech újdonság – vásárolj most, fizess később! >>>
Sikeres fintech startup terjeszkedik külföldön >>>
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: