Honnan jön a kalap ?
Felfedezzük a kalapok világát az ókortól egészen napjainkig!
Kezdd el képzelni, milyen lenne az életed, ha a kalapod lenne az a tárgy, amit mindenhová magaddal vinnél, és amely nemcsak a stílusodat, hanem a személyiségedet is tükrözné.Valami ilyesmi jelentése volt azoknak a kalaoknak amiket régen hordtak.
Ahogy a történelem során haladtunk előre, úgy változtak és alakultak a kalapok is. Az ókorban a kalapok elsősorban praktikus célokat szolgáltak, például a sisakok, amelyek a harcosok fejét védve egyben az erejüket és bátorságukat is kifejezték. A nőknek ebben az időszakban általában nem volt szükségük kalapokra, hiszen a nyilvános megjelenés lehetősége korlátozott volt, így inkább a frizurájukkal foglalkoztak, ami olykor lenyűgöző méreteket öltött.
Ahogy elmozdulunk a középkor felé, lassan megjelennek az első kalapok is, melyeknek kivitelezése és divatja évszázadokon keresztül változott és fejlődött. A középkori kalapok sokszor hatalmasak voltak, gyakran jelképezték a viseletet viselő személy társadalmi státuszát vagy éppen vallási hovatartozását.
Az idők folyamán a kalapok már nemcsak praktikus célokat szolgáltak, hanem egyre inkább a divat és a stílus kifejező eszközeivé váltak. A francia forradalom előtt például a pásztoridillek és a kecses pásztorlány-kalapok voltak divatban, míg a forradalom után a kalapok formája és díszítése egyre extravagánsabbá vált.
Az angol és firenzei divat is hozzájárult a kalapkészítés változatosságához, és a kalapok méretei és díszítései csak nőttek és nőttek. A XVIII. században például a hajat tovább díszítették, hogy még magasabbra emelkedjen a kalap alatt, és a divat egyre inkább a hajdíszek felőrléséről szólt.
Az idők során a kalapok nemcsak a divatot, hanem a társadalmi státuszt is kifejezték, és sok esetben az is eldőlt, hogy milyen márkájú vagy stílusú kalap viselése mellett döntött valaki. A második világháború után ugyan lecsökkent a kalapkultusz, ám az emlékek és az álmodozások a divatos, stílusos kalapok iránt mindig megmaradtak.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: