SOKKOLÓ TITKOK amiről az ÁLLATKERTEK SOHA NEM BESZÉLNEK!
👉Iratkozz Fel! https://goo.gl/JYlg92 ||| SOKKOLÓ TITKOK amiről az ÁLLATKERTEK SOHA NEM BESZÉLNEK!
Ha te is azok közé tartozol, akik gyerekként ámulattal nézték az állatkerti látogatások során a zsiráfokat, oroszlánokat vagy akár a pingvineket, akkor ezt a videót biztosan nem akarod kihagyni. Ma ugyanis az állatkertek sötét titkairól lesz szó – olyan dolgokról, amiket talán soha nem akartak, hogy megtudj. Ezek a titkok felfedik az állatkerti élet kevésbé csillogó oldalát, és garantálom, hogy miután végignézted ezt a videót, másképp fogsz tekinteni az állatkerti kirándulásokra.
A felesleges állatok szomorú sorsa
Amikor a ragyogó ketrecek mögött meglátjuk a békésen szunyókáló oroszlánokat vagy a vidáman játszadozó kismajmokat, ritkán gondolunk arra, mi történik azokkal az állatokkal, akiket az állatkertek nem tudnak vagy nem akarnak tovább tartani. Pedig ez a téma szomorúbb, mint gondolnád.
Az állatkertek működésének egyik legnagyobb kihívása a túlszaporodás kezelése. Az intézmények gyakran szembesülnek azzal, hogy több állat születik, mint amennyit hosszú távon el tudnak helyezni.
Természetellenes körülmények
Az állatkert látványa lenyűgöző: egzotikus állatok, gondosan kialakított kifutók, és a természet imitációja minden sarkon. De a valóság ennél sokkal kevésbé idilli.
Az első probléma, amivel szembesülnek, a térhiány.
Te hogy éreznéd magad, ha a teljes életedet egy üvegfalu szobában töltenéd, aminek az ablakait egész nap kopogtatják a kisgyerekek?
Gondolj csak bele: egy oroszlán a vadonban akár 18 000-szer nagyobb területet járhat be, mint egy átlagos állatkerti kifutóban.
Az akváriumok Világa
Amikor belépünk egy akváriumba könnyen elkap minket a varázs. Az üvegfalakon át figyeljük a tenger csodáit, a delfinek játékát, az oroszlánfókák mutatványait, és talán el is hisszük, hogy ezek az állatok boldogok. De a felszín alatt sokkal sötétebb történetek lapulnak.
Vegyük például a világ egyik legismertebb vízi parkját, SeaWorld-öt. A park már évtizedek óta a kritikák középpontjában áll, különösen a "Blackfish" című dokumentumfilm óta.
Az állatkertek és az oktatás
Az állatkertek szeretik azt hangoztatni: hogy ők a természetvédelem és az oktatás szentélyei. De vajon tényleg így van? Vagy ez csak egy jól felépített mese, aminek a valósághoz nem sok köze van?
A kutatások alapján az állatkertek oktatási értéke finoman szólva is kétséges.
Ha feltenném a kérdést, neked, hogy legutóbb amikor egy állatkertben jártál, mennyit tanultál bizonyos fajokról, te mit válaszolnál?
Nos Az emberek többsége mindössze néhány percet tölt el egy-egy kifutónál, miközben maximum annyit jegyeznek meg, hogy mit eszik az adott állat és honnan származik.
Az állatkertek biztonsága
Az állatkertek biztonsága kulcsfontosságú mind az állatok, mind a látogatók védelme érdekében. De vajon tényleg minden szigorú szabályozás és alapos tervezés eredménye? Sajnos az esetek többségében a biztonsági rendszerek leginkább az állatok megfigyelt viselkedésére és korábbi incidensekre épülnek. Ez azt jelenti, hogy az állatkertek gyakran csak találgatásokra támaszkodnak, amíg egy-egy esemény meg nem mutatja, hol rejlenek a rendszerek gyenge pontjai.
Valóban szükség van még állatkertekre?
Az állatkertek sötét titkait boncolgatva elérkeztünk az egyik legfontosabb kérdéshez: vajon a 21. században tényleg szükségünk van még ezekre az intézményekre? Ahogy az állatkertek fejlődtek az idők során, úgy alakult át a társadalom véleménye is róluk. Egykor a szórakoztatás és a természet megismerésének központjai voltak, de ma sokan látják a mögöttük rejlő problémákat.
#legjobb #top10 #legjobbmagyartop10
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: