A Nagy Évem #12 - Tövisházi Ambrus (Erik Sumo Band, Péterfy Bori & Love Band, Amorf Ördögök)
Tizenkettedik adásunk vendége Tövisházi Ambrus, az egykori Amorf Ördögök alapító tagja, a Péterfy Bori & Love Band és az Erik Sumo Band zenei motorja, aki egy 29 perces monológgal válaszolt arra a kérdésre, hogy melyik volt a nagy éve.
"Ilyen hosszútávon csak az foglalkozik zenével, akinek már nagyon korán becsípődött" - mondta A Nagy Évem podcastban Tövisházi Ambrus. Számára ötéves korában minden eldőlt, amikor felváltva hallgatta a "verses" lemezt (Sebő Ferenc: Énekelt versek), a "bácsis" lemezt (Jiří Brabec: The Best Of Country Beat) meg a "nénis" lemezt (Kučerovci: Hrají A Zpívají Kučerovci), és elképzelte, milyen lenne, ha ő irányítaná a zenét. Mesélt arról is, hogy miért volt meghatározó számára a Kispál és a Borz a kilencvenes évek elején, miért fura a viszonya a sikerhez, mi a szerencse szerepe egy zenei karrierben, és hogy miért csak kevés alkalommal tudta megszólítani a magyar nép lelkét. "Hogy mi lesz sláger, azt még azok sem tudják, akik azt hiszik, hogy tudják" - foglalta össze a lényeget.
Szóba jött az időszak, amikor az Est FM futtatta be az Amorf Ördögöket a kétezres évek elején, majd a Péterfy Bori & Love Band gyorsult be nulláról százra pár hónap alatt a Petőfi Rádiónak köszönhetően, illetve megbeszéltünk, hogy miért nem volt jó ötlet zenei újságírásra adni a fejét egy időben. Elárulta, hogy mi idegesíti rettenetesen Krúbiban, mi a tanulsága a YouTube Trendingnek, mi miatt volt nagyon hasznos számára az elmúlt két év, miért stresszes számára egy kislemez, és hogyan sikerült elérnie, hogy már 15 éve meg tud élni csak a zenélésből.
Az adás végefelé Ambrus említett egy nagyon jó könyvet, ami a New York zenei életéről szól hetvenes-nyolcvanas években, csak nem jutott eszébe a címe. Ez az a könyv: Love Goes to Buildings on Fire: Five Years in New York That Changed Music Forever.
A Nagy Évem podcast a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató program támogatásával jött létre.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: