180 fok - Most kiderül: eszik vagy isszák a kuflikat?
Rögtön is válaszolva a címbéli kérdésre: egyik sem, hiszen Dániel András Kuflik című mesekönyv sorozata a mások által nagyon
találóan „bumfordian kedves, bájos, gügye figurák”-ról szól. A 180 fok – A kultúra ellenpontjai című könyves podcast mostani adásában Schmöltz Margit és
Pöltl Oxi Zoltán műsorvezetők a pár éve berobbant „kuflikultuszról”, illetve annak titkáról, lényegéről, milyenségéről beszélgetnek.
Az adásban kiderül, hogy a Kuflik egy eddig több, mint tízrészes mesekönyv sorozat, melynek nemcsak az ötletes, váratlan, humoros történetfordulatok adják a vonzerejét, de az a grafikai, képi világ is, mely nem a mese illusztrációja, hanem a szöveggel fele-fele arányú hajtómotorja. A Kuflik egy viszonylag új meseszéria tehát, mely az adásban résztvevők szerint egy különleges világban viszi el a gyerekeket és a felnőtteket is.
A történetfűzérnek mindig ugyanaz a hétfőszereplője van – Zödön, Titusz, Fityirc, Bélabá, Pofánka, Valér és Hilda -, akik a maguk lényegretörő egyszerűségében és belassult semmittevésében epizódonként csak szemben találják magukat egy-egy problémával, melyet együttesen kell megoldaniuk. A műsor az egyszerre pszichedelikus és profán vonatkozású történetek bemutatása, elemzése mellett arra is kitér, hogy a Kuflik az elmúlt években egész galaxissá növekedtek a magyar gyerekek körében, köszönhető a Kufli-rajzfilmváltozatoknak, a Kufli zenés színpadi előadásnak, a Kufli plüssfiguráknak, karácsonyfadíszeknek, mörcstermékeknek és persze a mindent beszippantó Kufli közösségi oldal(ak)nak köszönhetően.
Az adásban az is elhangzik, hogy túl Bogyó és Babócán, Disney-meséken, Rick & Morty-n és South Parkon, hovatovább – legalábbis hazánkban – immár kuflizmusról, kuflistákról, kufli-világról is beszélhetünk akár…
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: