Mit jelent a Felzárkózó Települések Program, hogy hogyan zajlik egy-egy településen a felzárkóztatás, milyen szerepet vállal benne a Katolikus Karitász? Erről szól mai összeállításunk.
Hosszú évtizedekig a „leszakadó” jelzővel illettük azokat települések, melyeken nincs egészségügyi ellátás, nincsenek oktatási intézmények, nem jó az infrastruktúra és ahol alacsony a lakosság szakképzettsége, nincsenek munkahelyek, tehát nagy szegénységben élnek az emberek. Mégis a csökkenő népességű és munkaerő hiánnyal küzdő Magyarországnak ezen részein születik a legtöbb gyerek. Hogy ezeknek a régióknak a felzárkóztatása elengedhetetlen az nem csupán szociális vagy gazdasági kérdés, hanem mindenkit érintő össztársadalmi ügy, amelynek eredménye hatással van az ország jövőjére.
Mai műsorunkból képet kaphatnak arról, hogy a Katolikus Karitász, hogyan vesz részt a Felzárkózó Települések, azaz a FeTe Programban. Már a fogalomváltás is beszédes. Figyeljék meg: nem leszakadó, hanem felzárkózó településekről beszélünk.
Összeállításunkban megszólal dr. Boros Julianna, a Katolikus Karitász Felzárkózó Települések Program dél-dunántúli regionális szakmai vezetője, Decsi-Bíró Adrienn, a Katolikus Karitász országos felzárkózási szakmai koordinátora és Nagy Anikó felzárkóztatási gazdaságfejlesztési programkoordinátor. | Szerkesztő: Szabó Csilla
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: