Startupok és üzleti innováció - Nem vagyunk a térképen?
Kijött a legfrissebb rangsor: ezek Európa legnagyobb startup központjai
Ha vállalkozásba kezdene: ezekben a nagyvárosokban fix, hogy bejön a számítása.
2011 óta évente rangsorolják a kontinens legfontosabb városait abból a szempontból, hogy hol éri meg a leginkább vállalkozni. Az eu.startups oldalán megjelent tanulmány készítésekor saját bevallásuk szerint felhasználták a Google Analytics adatait, valamint a Crunchbase, a Dealroom és az EU-Startups saját adatbázisát is segítségül hívták. Több-kevesebb részletességgel ki is fejtik, hogy mi alapján rangsorolták a városokat.
Íme tehát a rangsor, aminek első helyezettje egyáltalán nem okozott meglepetést:
A Brexit ellenére az Egyesült Királyság fővárosa még mindig egyértelműen vezet az új/aktív startupok számában és ez várhatóan a közeljövőben nem fog változni. Az Európa pénzügyi központjaként ismert London az Egyesült Királyság magántőke- és kockázatitőke-befektetőinek közel 70 százalékának ad otthont.
Szorosan követi őt Párizs, ami az első nagy változás a startup-központok rangsorában. A francia főváros 2011 és 2016 között volt már a 2. számú, de Berlin évekre sikeresen beelőzte. Párizs technológiai és innovációs ökoszisztémája folyamatosan növekszik. A város olyan nagy nemzetközi startup rendezvényeknek is otthont ad, mint a Viva Technology. A német főváros mostanra a 3. helyre esett vissza, de néhány éven belül ez könnyen változhat, így a franciáknak lehet okuk az aggodalomra.
Amszterdam is masszívan áll a sor elején, a holland főváros továbbra is igazi mágnes a startupok számára, és őrzi erős pozícióját Európa 4. legnagyobb központjaként.
A következő nagy meglepetés a rangsorban nem más, mint Stockholm. Korábban a 8. helyen tanyázó svéd főváros erőteljes előrelépést tett felfelé, és most az 5. helyen áll az Európa vezető startup városait tartalmazó listán.
A lista második fele pedig így néz ki:
Barcelona
Madrid
München
Zürich
Milánó
Helsinki
Hamburg
Tallinn (itt kiemelik az olyan innovatív kormányzati kezdeményezéseket, mint az E-Residency, amely lehetővé teszi a digitális vállalkozók számára, hogy online alapítsanak és irányítsanak egy uniós székhelyű vállalatot. Észtország pedig köztudottan nagyon alapítóbarát, ha a bürokráciáról van szó.
Dublin
és Koppenhága.
Arra is felhívják a figyelmet az összeállítás készítői, hogy ez nem egy végső vagy vitathatatlan ítéletet jelent ezeknek startup-központok valódi fontosságáról, ám egyértelműen jelzi e városok digitális jelenlétének, láthatóságának, továbbá érettségének a szintjét az angol nyelvű startup világban. (Napi, Hegedűs Szabolcs)
***
Friss, ropogós olvasnivaló az Üzleti innováción
McDonald’s üzletfejlesztés - Termékfejlesztés a híres hamburger hamizónál >>>
Az üzleti innováció és a jog - Nyomkövetők és cookie-k kerülnek az agyadba? >>>
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: