Loading...

FREEDEE BLOG

FREEDEE BLOG / 2024. január 4., csütörtök

Mesterségesintelligencia-szoftver többanyagos nyomtatóhoz

A Quantica berlini 3DP startup bejelentette mesterséges intelligencián alapuló új szoftvere, a MultiSlice integrációját többanyagú NovoJet nyomtatótechnológiájába, a novemberben bemutatott NovoJet OPEN gépekbe (az első kiszállításokra 2024 első negyedévében kerül sor). A 3D modelleket megbízhatóan szimuláló szoftver többanyagos végtermékek precíz gyártását biztosítja a felhasználóknak.


A cég vezetősége elmondta, hogy mivel a 3D nyomtatásban egyre több nyomtatófejjel dolgoznak, a használatban lévő szoftverek korlátozzák a hardver lehetőségeit. Egyre nehezebb kikalkulálni, hogy milyen anyag milyen voxelbe kerüljön. Ezért van szükség teljesen más, a jelenlegi kutatásokon és a modern szoftvertechnológián, például gépi tanuláson alapuló megközelítésre.


3dnyomtatas_quantica.jpg


A fejlesztők az új lehetőségeknek az anyagsugaras (material-jetting) nyomtatásban tág teret engedő szoftver-hardver szinergiában gondolkoznak.


A NovoJet OPEN saját fejlesztésű NovoJet tintasugaras nyomtatófejjel rendelkezik. Ezek a fejek sokféle anyaggal kompatibilisek, köztük ultranagy viszkozitásúakkal, nagy részecsketerhelésűekkel, szemcseméretűekkel, valamint az áramot jól vezető pasztaszerű matériákkal.


3dnyomtatas_quantica0.jpg


Más tintasugaras nyomtatófejek nem rendelkeznek ezekkel a lehetőségekkel, sőt, az új printerrel voxelszinten kombinálhatók funkcionális anyagok is, azaz egyetlen nyomtatással létrehozható több anyagból álló tárgy.


A NovoJet OPEN novemberben indult bétaprogramjához csatlakozott partnerek, például a Fraunhofer Gyártástervezési és Automatizálási Intézet és az ausztrál polimergyártó REHAU Industries anyagokat hitelesítenek a géphez, alkalmazásokat fejlesztenek hozzá, finomhangolják a printer paramétereit. A béta-.felhasználók több iparágban, köztük a fogászatban és az elektronikában is tanulmányozzák a printer alkalmazásait.


Az új munkamenedzselő és szeletelő szoftver segítségével a nyomatok formái és funkciói is szimulálhatók. A pontos előrejelzéseket a fejlett algoritmusok és az MI garantálják. A jövőben a fizikai tulajdonságok (mechanikai jellemzők, például rugalmasság, vezetőkészség, illetve olyan vizuális jegyek, mint a szín) nagyobb voxel-szintű kontrollját igyekeznek elérni. Most pont ezen dolgoznak.    


Tovább az eredeti oldalra!
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: