Loading...

FREEDEE BLOG

FREEDEE BLOG / 2024. szeptember 19., csütörtök

Kolumbiában is nyomtatnak már lakóházakat

A lakhatósági válság, a lakáshiány a világ egyre több térségét, egyre inkább sújtja. Egyesült Államok, India, Európai Unió – a probléma szinte mindenhol jelen van már, mert egyszerűen nincs annyi lakás, mint amennyi iránt kereslet mutatkozik.


A jelenség Dél-Amerikát a világátlagnál nagyobb mértékben érinti. A kontinens második legnépesebb országában, Kolumbiában különösen rossz a helyzet. Az ENSZ Fejlesztési Programja (UNDP) felfigyelt a helyzetre, és 3D nyomtatással próbál segíteni.


3dnyomtatas_kolumbia_1.jpg


2023-ban 3,7 millió háztartás (az ország negyede) volt érintett. Emellett minden harmadik családnak szerkezeti fejlesztéseket kell végeznie az otthonán, ami súlyosbítja a helyzetet. A történelem során 2022 óta először baloldali kormány, a 2023-26-os Nemzeti Fejlesztési Terv keretében igyekszik orvosolni a problémát, lakáshoz juttatni az alacsonyabb jövedelműeket is.


A világ 177 országában aktív UNDP ebben játszik szerepet. Most éppen egy Crane WASP 3D épületnyomtatót szereznek be, A fenntartható gazdasági növekedést és fejlődést támogató UNDP köztudottan a szegénység megszüntetésére törekszik. Az épületnyomtatás nemcsak az ország, hanem a régió számára is fontos változás.


A többi épületnyomtatóval ellentétben, a Crane WASP beton helyett közvetlenül a talajból kinyert helyi, valamint természetes anyagokkal, például mezőgazdasági hulladékkal printel. Az UNDP fenntartható fejlődés melletti elkötelezettségének ismeretében, teljesen egyértelmű a gépválasztás.


A printer mobil és sokoldalú, akár statikus gépek számára nehezen elérhető vagy elérhetetlen, kihívásokkal teli terepen is működtethető. Mivel kevés energiát fogyaszt, távoli, sivatagos területeken előnyös vele dolgozni. Pontosan azokról a (rurális, sivatagi, erdős, hegyes) környékekről van szó, ahol Kolumbiában nagy a lakáshiány.


A WASP projektjeinek lényege az emberiséget hatékonyan támogató technológiák fejlesztése. A cég bizakodik, hogy épületnyomtatóival túllépnek a földrajzi határokon, és mindenhol megvalósul a fenntarthatóbb építkezés. Egy biztos: a technológia népszerűsége folyamatosan nő.


Tovább az eredeti oldalra!
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: