Kerámianyomtatót vásárol a NASA
Az USA Nemzeti Űrügynöksége, a NASA Marshall Űrrepülés Központja a Jacobs Űrkutatás Csoporttal együttműködve, szerződést kötött a nyomtatógyártó 3DCERAM Sintoval, és a cég ezzel hivatalos partnerré is vált. A közös munka alapja egy C1000 FLEXMATIC kerámiaprinter vásárlása.
A gépet kisebb és nagyobb tárgyak, komponensek mintáinak elkészítésére tervezik használni. Innovatív új anyagokkal dolgoznak, a nyomatokat a világűrben és más extrém környezetekben szándékoznak tesztelni. Az elsőre a MISSE (Materials International Space Station Experiment) program keretében nagyon hamar sor kerül.
Keménységük, hővel és vegyszerekkel szembeni ellenállásuk, könnyű súlyuk miatt, a fejlett műszaki kerámiákat a jövő anyagainak tartják. A szintén űralkalmazásra fejlesztett 3D nyomtatóanyagokkal foglalkozó Redwire elsőszámú prioritása a kerámiák.
A SpaceX űrsikló és a Starship külső oldalán látható kerámiacsempék minden misszió és sikeres visszatérés védjegyei.
A MISSE tesztprogramot a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) kívülre rögzített panel anyagmintáinak gyártására találták ki. A 3DCERAM Sinto húsz mintát gyárt le, amelyeket jövőre juttatnak el az ISS-re.
A nyomatokat a kerámiák kiértékelési folyamatának részeként készítik el. Az elképzelések alapján, valamikor a jövőben nemcsak járműveken, hanem azokon kívül is használhatják őket az űrben. Most hat hónapig ott maradnak, hogy a NASA szakemberei ismereteket gyűjtsenek a kerámiák űrkörnyezettel szembeni tűrőképességéről.
A tesztekből kiderül, milyen hatásoknak vannak kitéve, miként reagálnak olyan jelenségekre, mint a gravitáció vagy a napsugárzás. Miután megismerték az anyagok és a gyártási folyamatok űrbeli tulajdonságait, repülésre alkalmas meleg szerkezeteket és hőpajzsokat is nyomtathatnak a C100 FLEXMATIC rendszerrel. A géppel nagy és teljesen sűrű tárgyak, sok-sok alkatrész printelhető.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: