Fenntartható elektromosáram-termelés, nyomtatott alkatrészekkel
A texasi Austin-székhelyű Hyliion Holdings tiszta, rugalmas és megfizethető elektromos áram termelésével foglalkozik. Elsődlegesen, változatos forrásokat felhasználva, elosztott áramgenerátorokra összpontosít. Az állandóan változó energiagazdaságban „jövőbiztos” megoldásokban gondolkoznak.
Austinban nemrég kezdték meg a KARNO generátor alkatrészeinek 3D nyomtatását, eddigi munkájuk sikeres. Az eredmény elősegíti a méretezési kapacitások bővítését, és a generátorokat még ebben az évben igyekeznek leszállítani az ügyfeleknek.
A cég kutatásfejlesztési központja az Ohio szövetségi állambeli Milfordban található. Jelenleg több mint egy tucat 3D printerrel rendelkeznek, és elmondták: additívgyártás-technológiájukat, kapacitásukat egyértelműen növelni akarják a következő években. Legújabban a korábbi GE Additive, ma már Colibrium Additive gyorsaságban és hatékonyságban egyaránt remekül teljesítő M Line nyomtatóival bővítették gépparkjukat.
„Mivel felgyorsítanánk első KARNO egységeink leszállítását, az additív gyártás austini bevezetésével jelentős mértékben növeljük gyártókapacitásainkat. Komplex alkatrészeket állíthatunk elő, miközben gazdaságosan méretezhető a generátor gyártása” – jelentette ki Thomas Healy alapító-vezérigazgató.
Fejlett 3D nyomtatási folyamatokkal nő a pontosság, az innováció. A technika nagyobb tervezői szabadságot, rugalmasságot, robusztusságot biztosít, és kevesebb anyag vész kárba. A vállalat szerint ezzel új mércét állítanak fel az energiatermeléshez szükséges nagyteljesítményű alkatrészek gyártásában.
Első körben alumínium hűtőalkatrészeket printeltek. Ezek hivatottak eltávolítani a generátorban lineáris elektromos gép által termelt hőt. A következő hónapokban további alkatrészek 3D nyomtatása várható.
Az első KARNO generátorok telepítésével további értékes „valóvilág” adatok és visszajelzések várhatók, amelyekkel finomíthatnak a technológián, áramvonalasíthatják a rendszert, és persze megszilárdíthatják a Hyliion úttörő pozícióját az energiatermelésben.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: