A Nike Air Max 1000 szinte teljes egészében 3D nyomtatott
A Nike új Air Max 1000-es cipői a cég első, szinte teljes egészében 3D nyomtatással gyártott lábbelijei. A terméket a las vegas-i ComplexConon bemutató Nike együttműködött a Zellerfelddel – a 3D nyomtatott cipők terén már tapasztalt céggel – az Air Max 1000 megalkotásában, ami jelenleg nem elérhető a nagyközönség számára.
Az Air Max 1000 dizájnja az Air Max 1 frissített változata, amely még 1987-ben debütált a Nike első cipőjeként és a sarkában légpárna volt, amely a középtalp ablakán keresztül látszott. Ez a funkció az új Air Max 1000-re is átkerült, és bár maga a légpárna nem 3D nyomtatott, a cipő többi része egyetlen rugalmas anyagot használ.
Nike Air Max 1000 egy 3D nyomtató asztalán, 3D nyomtatott támasztékokkal. Forrás: Nike
A változó sűrűségű és textúrájú rétegek kombinációjával az Air Max 1000 alján lévő külső talp szilárd, míg a cipő felső részei rugalmasabbak és kényelmesebbek, így fűző nélkül is fel- és lehúzható.
A 3D nyomtatás lehetővé tette a Nike számára, hogy megvalósítsa az Air Max 1000 egyedi kontúros dizájnját, ami a cég szerint a hagyományos cipőgyártási technikákkal lehetetlen lett volna. „Innovátorként számomra az Air Max 1000-ben azok az új megoldások a legizgalmasabbak, amelyeket az új típusú gyártás során elérhetünk.” – mondja John Hoke, a Nike innovációs igazgatója.
A Nike néhány pár Air Max 1000-et kiosztott az eseményen, szélesebb körben pedig mindössze 1000 párra korlátozták az előrendelési lehetőséget Elliot Page szerint, aki egy rövid videós ismertetőt is megosztott a cipőkről.
A Nike nem fedte fel az Air Max 1000 szélesebb körű általános kiadására vonatkozó terveit, és azt sem árulta el, hogy mi lenne az ára. De a Zellerfeld honlapján most elérhető 3D nyomtatott cipők ára 159 dollártól majdnem 400 dollárig terjed.
Az Air Max 1000 nem az első alkalom, hogy a Nike 3D nyomtatást használ cipők gyártásához. A vállalat 2017-ben debütált VaporFly Elite Flyprint termékével, amely könnyebb és légáteresztőbb anyagból készült, és azt állította, hogy ez az „első 3D-nyomtatott textil felsőrész a teljesítménycipőkben”. Más cégek, például az Adidas, már forgalmaznak 3D nyomtatott középtalpú cipőket. A Nike-hoz hasonlóan az Adidas is kísérletezik teljes egészében 3D nyomtatott anyagokból készült cipőkkel, köztük az októberben debütált új Climacool24-gyel.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: