A három testőr: D'Artagnan
Arról is lehetne szavazni, melyik a legismertebb Dumas-történet. A három testőr és a Monte Cristo grófja biztosan benne lenne a top3-ban, már csak azért is, mert ezekből nagyon sűrűn készülnek feldolgozások.
A testőrök tértek vissza legutóbb, ráadásul egy hosszabb, több részből álló filmben. Mivel ezt még nem olvastam, csak sokféle feldolgozást láttam, nem tudom, mennyire az eredeti tükre. Az biztos, hogy részletesebb és több minden zajlott benne, mint pl. a Disney vagy a Chambers-verzióban. Ahogy mondtam, sokkal hosszabb. Nem kell 1,5-2 órában mindent elmondani.
Az alcím D'Artagnan személyét emeli ki, és valóban az ő nyomában járunk a történetben. Vele ismerjük meg a három testőrt, akikkel sikerül elsőre összevesznie, és egymás utáni párbajokat megbeszélnie. Csak éppen a bíboros emberei jönnek, és egymás lemészárlása helyett harcostársak lesznek. Ez még egyezne is a többi feldolgozással, ez annyira eltalált alap, hogy nem szoktak variálni vele.
Utána viszont jönnek a bonyodalmak. A vallási megosztottság, kezdjen-e háborút Lajos. Az öccsével való problémák, akit kiházasít, holott nagyon jól tudja a király, hogy a testvére azt nem bírja megemészteni, hogy ő csak egy jövő nélküli herceg, míg a bátyja mindenek ura. A felesége és Richelieu közti ellentét, ami egyre inkább elmérgesedik. Ezen a ponton a bíboros szervezkedik, és ezen a vonalon kerül a történetbe Milady is. Sok elem ismerős lehet a feldolgozásokból, de itt sokkal részletesebben van elbeszélve, több a kitérő és nagyobb ívben állnak össze a szálak. Athos megvádolása gyilkossággal, a királyné és Buckingham plátói szerelme, amire a bíboros tervet is épít. Athos testvére és az ő ügyködése, amiben benne van a király elleni merénylet is. Annyi cselekményszál van ebben az egyetlen filmben, hogy ez önmagában lehetett volna több rész is. De nem az, egyben összekötöttek mindent és el is varrták a szálakat, hozzátéve, hogy már megvan a küldetés, amivel lehet menni tovább.
A szereplők ismerősek lehetnek a történetekből. Athos, a szomorú úriember, aki szívvel-lélekkel a király testőre. Aramis, aki a nők nagy hódolója. A jóhiszemű, fiatal D'Artagnan, aki egyre szerelmesebb a királyné egyik hölgyébe. A kegyetlen, jól tervező Milady, aki simán a legfigyelemre méltóbb nő az egész történetben. A gyarlóságaikkal együtt épít a történet hősöket vagy gonoszokat, nem egyértelmű és fekete-fehér a világképe.
Kicsit talán zsúfolt, és a sok szál szokatlan ebben a történetben. Mondjuk, én azért díjaztam, mert el tudom képzelni, hogy ebben van több az eredetiből. Valahogy regényesebb, mint a rövidebb, egyszerűsített verziók.
Látványra közepes. Kosztümös, még a korhangulat is stimmel. A jelmezek nagyjából még tetszettek is. Több helyszín is volt. Nem is tudom, miért van hiányérzetem. Pedig korrekten összerakták, mégis, mintha láttam már volna ezt jobban is. Pedig, a 2011-es verzió, az nem tetszett, ami abba az irányba ment el, amit itt kissé hiányolok.
A szereposztásin még rágódom, talán a Milady után jobban el tudom dönteni. A legtöbb választás minimum furcsa. Az eredeti három testőrt alapvetően öregnek érzem a karakterhez. Cassel már közelebb van a 60-hoz, mint az ötvenhez.
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: