Az európai ligák panaszt nyújtottak be a FIFA ellen
A nyári klubvilágbajnokság továbbra is gerjeszti a hullámokat, a nyári torna miatt a nemzetközi szövetségek módosították a résztvevő klubok számára az áitgazolási időszakot, ugyanakkor továbbra is komoly problémaként látják az érintett felek, hogy a torna miatt egyes játékosoknak alig jut majd nyári pihenő.
Az európai labdarúgás képviselői összefogtak, hogy együttesen fellépjenek a FIFA által kiírt torna ellen, a Fifpro csatlakozott az Európai Ligákhoz, amely 39 európai bajnokságot képvisel, amelyek közé tartozik a Serie A és a Premier League, továbbá az indítványhoz a La Liga is csatlakozott.
Az érdekképviselő szervezet jogi panaszt nyújtott be az Európai Bizottsághoz, amit Alexander Bielefeld, a Fifpro politikai igazgatója példátlannak nevezett.
A Fifpro álláspontja szerint „a FIFA döntései az elmúlt években többször is a saját versenyeit és kereskedelmi érdekeit helyezték előtérbe, elhanyagolták irányító testületként vállalt felelősséget, és ártottak a nemzeti ligák gazdasági érdekeinek és a játékosok jólétének.”
A harc már júniusban elkezdődött azzal, hogy a brüsszeli kereskedelmi bíróságon a bajnokságok megtámadták a FIFA azon döntéseinek jogszerűségét, amelyek egyoldalúan határozzák meg a nemzetközi mérkőzésnaptárat, és különösen a FIFA 2025-ös klubvilágbajnokság létrehozására és ütemezésére vonatkozó döntést.
A torna 2025. június 15. és július 13. között zajlik majd az Egyesült Államokban, Olaszországot pedig az Inter és a Juventus fogja képviselni.
„A Serie A, mint szinte az összes többi európai bajnokság, az elmúlt 20 évben nem növelte a mérkőzések számát” - jegyezte meg Luigi De Siervo, a Lega Serie A vezérigazgatója.
„Ehhez képest viszont a FIFA és az UEFA folyamatosan kiterjeszti a versenyek méretét, mind a klubok, mind a válogatottak esetében, és mostanra elértünk a telítettségi ponthoz, ami a mérkőzések számát illeti.
A játékosok mérkőzésekkel való túlterhelésének a problémáját nem az országos sorozatok, hanem a FIFA és az UEFA tevékenysége okozza.
A különbség a két szervezet között az, hogy míg az UEFA jelentős konzultációt folytatott az összes érintett féllel, addig a FIFA mindenféle megbeszélés, konzultáció és a többi verseny szervezőivel való bármiféle kapcsolatfelvétel elfogadása nélkül erőltette rá a felekre az új kiírás formátumát.”
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: