Loading...
K-Blog / 2024. március 19., kedd

A város pénze nem költőpénz! Gyűjtsük össze a hivatalban lévő polgármesterek kampánypraktikáit

Az önkormányzati költségvetés nem egy bankautomata, ahonnan a hivatalban lévő jelöltek öt évente felvehetnek pénzt a kampányukhoz. 5 évvel a háta mögött a polgármestert számos dolog eleve a többi jelölt fölé emeli - a helyi adóforintokat elfecsérlő önfényezés és a hivatal erőforrásait felemésztő kampányolás nélkül is.


A közpénz nem költőpénz, akkor sem, ha a Kormány így használja! Kifogás mindig van, de ha téged is felhúz a közpénzből végzett kampány, most segíthetsz nekünk meghúzni a határt az etikus és az etikátlan gyakorlatok között.


 


black_and_yellow_illustrated_diy_tools_facebook_cover.png


 


K-Monitor a 2024-es önkormányzati kampányban is monitorozni fogja a kétes gyakorlatokat és bírálni azokat, akik a közös kasszában turkálva harcolnak a szavazatokért. Ha idővel sokaknak leesik a tantusz, hogy a kampányakciók árát a település napi működtetésének költségeiből csippentik le, a politikusoknak ciki lesz ezt csinálni. Emlékezzünk a kamupártokra: eleinte nem volt egyértelmű, hogy lopást látunk, de miután feltártuk a történetüket, mindenki számára világos lett, hogy mit csinálnak, és nem tudták megtéveszteni az embereket. Tisztességesen kampányolni menő, közpénzt felhasználni viszont a választók meglopása!


De hol húzódik a határ az etikus és a tisztességtelen kampányolás között?


Erről készítünk most egy átfogó anyagot. Segítsd a munkánkat, és küldd be nekünk, milyen visszás önkormányzati kampánygyakorlatokat ismersz, ahol a hivatalban lévő jelölt a helyi költségvetést vagy a hivatal erőforrásait használta fel kampányához! 



Néhány téma, ami érdekes a számunkra:


 



  • Hivatali eszközök, ingatlanok használata

  • Közszolgák a kampányban, kampánycsapat a Hivatalban

  • Önkormányzati média

  • Kampányolás közintézményekben (óvodák, idősek otthona)

  • Döntéshozó és a civil szféra kapcsolata

  • "Részvételi demokrácia" kampánycélra történő használata

  • Levél a polgároknak, kampányszagú "helyi konzultáció"

  • Juttatások, osztogatás, kampányesemények

  • Közösségi média használata

  • Adatvédelem, adatgyűjtés


 



 


A beküldés anonim, az eseteket a konkrét helyzettől elvonatkoztatva dolgozzuk fel egy, a hivatalban lévő jelöltek kampánygyakorlatait informáló normarendszerhez.



Tovább az eredeti oldalra!
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: