MOSHATÓ, ÚJRAFELHASZNÁLHATÓ MASZK, OTTHONI ELKÉSZÍTÉSE
Drága Barátnőm!
Egy többméretű arcmaszk varrás és szabásmintát készítettem, hogy te is könnyen meg tudjad varrni a családodnak. Pontos méreteket a fotón és a leírás végén is megtalálhatod.
Szeretném, ha mindenki hozzájutna a szabásmintához és a leíráshoz és bízom benne, hogy te is és más is el fogja tudni készíteni magának és a családjának.
Lépésről lépésre írtam és fotóztam így próbáld meg bátran te is elkészíteni! Ha nincs otthon varrógéped, akkor kis öltésekkel, kézzel is elkészítheted. A maszk készítéséhez pamutszövetet érdemes használni, de bátran újrahasznosíthatsz egy régi pamutblúzt vagy férfi inget is. Fontos, hogy varrás előtt mosd ki (a pamut kicsit összemegy, ezért érdemes beavatni) és száradás után vasald át a textilt mielőtt felhasználod. Készíts több darabot, akár az egész családnak és ha ki kell mozdulnotok otthonról viseljétek, majd hazaérve azonnal mosd ki és vasald át magas hőfokon! ( a gumi részt kíméljed, az nem bírja a vasalást!) A maszk akkor jó, ha nem lötyög az arcodon, hanem feszes és nincsenek oldalt nyílások. Így tud majd megvédeni valamennyire.
Hozzávalók:
Kétféle pamut textil tetszés szerint
olló
cérna
kalap vagy akár bugyi gumi is megteszi
jelölőfilc vagy kréta, ceruza
szabásminta
Én férfi maszk méretet varrtam először a család nagyobb, erőteljes alkatú tagjának, így láthatóan rajtam nagy a méret, de ő nem akart szerepelni a fotón, így nekem kellett bevállalni.
1. lépés
Először rárajzoltam mindkét (külső és belső rész ) pamut textil hátoldalára a kivágott szabásmintát, (4 db-ot kell kapnunk a végén) majd megfordítottam és úgy is felrajzoltam. Középen hagytam helyet, mert ez a rész lesz, amit majd visszahajtunk és belefűzzük a gumit, ami a fülünkön fogja tartani a maszkot. A szabásmintán ez 3.5 cm, de kipróbálva elég lesz 2 cm is.
2. lépés
Kivágjuk a mintákat úgy, hogy 1-1 cm es varrásrészt, vagy talpszélességet hagyjunk mindenhol.
3. lépés
A textilt a mintás oldalával egymással szembe fordítjuk, gombostűvel letűzzük az íves részt és összevarrjuk. Ugyan ezt megtesszük a belső béléssel is.
4. lépés
Miután összevarrtuk, vagdossuk be majdnem a varrásig az íves részeket és fordítsuk ki őket.
5. lépés
Miután kifordítottuk hajtsuk az egyik oldalára a bevagdosott részeket és 1-2 mm távolságra varrjuk le a külső oldalról. Így néznek ki levarrás után :
6. lépés
Helyezzük egymásra a két maszkot a mintás oldalakkal szembe és szélektől kezdve varrjuk végig az íves tetejét és az egyenes alját is. Két oldalt hagyjuk meg a nyílást, mert ott fogjuk majd kifordítani!
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: