Chan: Velünk a vihar
Fülszöveg:
Brit-Malájföld, 1930-as évek
Cecily elégedetlen feleség, akit a fényes jövő ígéretével csábít el Fujiwara japán tábornok – azt állítja, Malájföld független lesz, nem lesz többé brit gyarmat. Cecily egyre inkább beágyazódik, tulajdonképpen Fujiwara különbejáratú kémjeként működik, és ezáltal az egész ország sorsa megváltozik. A második világháború alatt a japánok diktatúrát vezetnek be.
Malájföld japán megszállás alatt, 1945
Cecily és a családja nyomorúságos körülmények között tengődik. A három gyereke nincs biztonságban. Csak Cecily óvhatja meg őket, de neki fogalma sincs, hogyan tegye. Ráadásul nem árulhatja el nekik, hogy mi volt a szerepe a háborúban.
Szembe fog tudni nézni a múltjával? És még időben megteszi?
Szerintem:
Már egyetemista voltam, amikor feltűnt, hogy mennyire egysíkúan mutatnak be nekünk korszakokat. Még a történelem oktatásból is nagy szeleteket kihagynak. II. világháború: az európai hadszíntérbe belefújtanak, de Ázsiáról alig hallottam valamit. Korea, Vietnam – az amerikai filmekből, mint a Rambo, többet informálódtam, mint a tanórákon.
Így feltűnik, ha egy szerző nem a sokat ismételt színteret és témát választja a XX. századból. Malájföld japán megszállása a II. világháború idején? Most hallok róla először. Az megvan, hogy
0 Hozzászólás:
Legyél te az első hozzászóló!
Hozzászólás írásához be kell jelentkezni: